Rolson

 

infolinka: +421 948 90 85 85
email: info@rolson.sk

 logo rolson

  TIENIACA TECHNIKA

infolinka: +421 948 90 85 85
email: info@rolson.sk

 

Interiérové tienenie

V našej ponuke interiérového tienenie nájdete rôzne typy produktov. Vyberie si naozaj každý.


Vnútorné žalúzie

Vnútorné žalúzie

Rokmi overená klasika a výbava každého okna, ktorú si veľmi netreba predstavovať - vnútorné horizontálne žalúzie. Najlacnejší spôsob ako docieliť zatienenie Vášho interiéru. Žalúzie sa skladajú z horného profilu a jednotlivých lamiel, ktoré zabezpečujú reguláciu prenikajúceho svetla. Ak však máte záujem o čo najväčšie zatienenie, odporúčame Vám skôr rolety, ktoré majú väčšie percento tienivosti a teda aj menšiu priepustnosť svetla. V našej ponuke vnútorných žalúzií nájdete širokú paletu farieb lamiel od klasickej bielej, cez momentálne trendovú antracitovú až po designové drevoimitačné farby. Horný nosník je rovnako vo viacerých farbách a tiež môže byť v drevoimitácií. V ponuke sú 2 tvary týchto nosníkov a to plochý a oblý.

Žalúzie sa montujú priamo na okno pomocou skrutiek, ktoré sa vŕtajú do zasklievacích líšt (ak je táto možnosť). Ovládajú sa pomocou retiazky, ktorá slúži ako na preklápanie lamiel, tak aj na ich vyťahovanie - tzv. monokomandické ovládanie. Farebné zladenie plastových komponentov, textbandov a retiazky vieme farebne zladiť ku zvyšku žalúzií podľa želanie z nášho farebného výberu.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Vnútorné rolety

V súčasnosti najpreferovanejší spôsob interiérovej tieniacej techniky. Je to aj vďaka širokej palete látok, z ktorých si určite dokážete vybrať a prispôsobiť tak celkový vzhľad rolety k interiéru. Neplatí už pravidlo, že roletami nedokážete regulovať priepustnosť svetla. Práve vďaka látkam deň a noc, máte možnosť rozhodnúť o tom, koľko svetla vpustíte cez okno dnu. Táto látka má striedavé pruhy v dvojitom návine písmena U, kedy sa jednotlivé pásy prekrývajú a môžete si tak roletu úplne zatvoriť, alebo pootvoriť.

V našej ponuke nájdete niekoľko rôznych typov vnútorných roliet. Je možné montovať ich na stenu, strop ale aj priamo na okno. Práve rolety v kazete s bočnými vymedzujúcimi lištami, ktoré sa montujú priamo na okno (podobne ako žalúzie), Vám dokážu poskytnúť najlepšie zatienenie.  V našom sortimente máme množstvo rôznych odtieňov a dekorov látok. Rovnako máme úplne zatemňujúce látky blackou, alebo aj thermo látky, ktoré sú z vonkajšej strany potiahnuté odrážavou vrstvou, pre lepší termoregulačný efekt. Najväčšej obľube sa však tešia látky deň a noc, ktorých máme niekoľko typov s rôznou priepustnosťou svetla.

poslať žiadosť o cenovú ponuku

Vnútorné rolety

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Ideálne riešenie zatienenia väčší plôch. Práve vertikálne žalúzie môžete vidieť v rôznych kancelárskych priestoroch, alebo vo veľkých presklenných priesotorch, napr. aj v obývačke. Ich výhodou je, že jednotlivé lamely je možné preklápať podľa potreby. Tiež ich môžete stiahnúť, alebo odtiahnúť ako len chcete. Mechanizmus môže byť z výroby nastavený na sťahovanie vpravo, vľavo, do opony alebo do stredu. Skladajú sa z horného nosníku, v ktorom je celý mechanizmus, látkových pásov (lamiel) a spodného závažia, na ktorom môže byť umiestnená retiazka, ktorá prepája jednotlivé lamely, aby sa tak zamedzil pohyb pri prievane.

V našej ponuke nájdete mnoho typov a odtieňov látok. Pokiaľ chcete Váš interiér oživiť, lamely môžete vyskladať aj viacfarebne. Každá látka má inú tienivosť. Máme aj zatemňujúce látky, tzv. blackout, ktoré neprepúšťajú svetlo vôbec. Vertikálne žalúzie sa práve vďaka pomínaným parametrom stávajú vysoko variabilným výrobkom, ktorý si viete prispôsobiť podľa seba.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Strešné rolety

Strešné okná sú častokráť tým najhorším radiátorom v celom dome. V letných mesiacoch cez ne páli slnko v už i tak dosť teplom podkroví. Preto ich neodmysliteľnou súčasťou sú strešné rolety, alebo žalúzie. Naše rolety sú vyrábané na mieru a teda vieme ich prispôsobiť takmer akémukoľvek strešnému oknu. Látka je vedená vo vodiacich lištách, nedochádza tak k žiadnemu výraznému bočnému priesvitu. Pokiaľ sa strešné okno nachádza vo výške, je možné si k rolete objednať aj ovládaciu paličku. Strešné rolety pomáhajú k zatienenie práve toho najnepríjemnejšieho svetla v podkrovných priestoroch, ktoré sú najčastejšie využívané ako spálne.  Pokiaľ Vám ide o prehrievanie, ideálne je zadržať svetlo už z vonkajšej strany. Aj na to máme riešenie. Pozrite si naše strešné markízy.

Strešné rolety pomáhajú aj s prehrievaním, no predovšetkým s reguláciou svetla. V našej ponuke nájdete aj zatemňujúce látky, alebo látky thermo, ktoré sú z vonkajšej strany potiahnuté odrážavou vrstvou, čo napomáha termoregulačnému efektu roliet. Látok je na výber mnoho a teda stačí si vybrať, čo sa Vám najviac hodí do Vášho interiéru.

poslať žiadosť o cenovú ponuku

Strešné rolety

Drevené žalúzie

Drevené žalúzie

Dizajn a luxus v jednom. To sú drevené žalúzie. Je možné ich montovať na stenu, na strop ale aj na okno. Naklápaním lamiel si viete regulovať koľko svetla vpustíte do interiéru. Lamely môžu byť široké 25mm alebo aj 50mm. Použitý materiál môže byť drevo, alebo bambus s farebnou povrchovou úpravou podľa výberu zo vzorkovníku. Bambusové lamely sú tenšie a teda aj nábal lamiel je pri vytiahnutí o niečo menší ako pri dreve. Žalúzie majú vždy hornú kryciu lištu, ktorá diazjnovo pasuje ku zvyšku žalúzie a zakrýva horný mechanizmus.

Drevené žalúzie krásne vyniknú v moderných priestoroch, ktoré si chcú udržať nadčasovosť aj po niekoľkých rokoch. Ovládanie je jednoduché a to buď šnúrkami, alebo paličkou, ktorá je pripevnená k hornému mechanizmu. Keďže ide o drevo, sú vhodné iba do interiéru, pretože vo vlhkých a vonkajšich podmienkach, si drevo vyžaduje opateru. To by sa pri takto komplikovanom tvare zabezpečovalo len veľmi ťažko.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Plissé rolety

Plissé rolety, sú vlastne látkové rolety, ale úplne iného dizajnu a prevedenia, ako si bežné predstavíme pod týmto pojmom. Ide o tuhšiu látku, skladanú do tvaru harmoniky. Látka má svojú pamäťovú stálosť a z tohto celého vznikol názov rolety plissé. Ovládanie je ručné, či už z dola, alebo z hora - oceníte to najmä v kuchyni, kedy Vám roleta zakryje iba spodnú časť okna, aby Vás nebolo vidno a zvyšok voľného, nezakrytého okna slúži ako svetlík. Montujú sa priamo na okno s vŕtaním priamo ku sklu, podobne ako žalúzie, alebo pokiaľ je okno otváravé, môžu sa montovať aj bez vŕtania. Systém je jednoduchý, bez komplikovaných mechanizmov, takže aj po dlhoročnom užívaní, sa nemá veľmi čo pokaziť. Občas iba potrebujete s látkou pohnúť, aby sa vrátila do svojho tvaru a dokázala si tak udržať svoju pamäťovú stálosť.

V ponuke roliet plissé máme 2 typy látok - Pearl a Blackout. Oba typy sú nemeckej výroby a majú niekoľko rôznych farieb - výber podľa vzorkovníku. Látky Pearl sú z vonkajšej strany potiahnuté tenkou odrážavou vrstvou, avšak nie je to thermo, ako pri roletách. Blackout sú zatemňujúce látky, ktoré neprepúšťajú žiadne svetlo.

poslať žiadosť o cenovú ponuku

Plissé rolety

Strešné markízy

Strešné markízy

Prehrievanie interiéru a predovšetkým spální cez strešné okná vie byť najnepríjemnejšie v horúcich letných dňoch. Síce to nepatrí do interiérové tienenia, keďže strešné markízy sú na okne z vonkajšej strany, avšak ich montáž je možné vykonať aj z interiéru. Práve vďaka tomu, že sú montované na vonkajšej strane okna, tak dokážu zachytiť slnečné lúče ešte pred kontaktom s Vašim oknom a najefektívnejšie eleiminujú jeho prehrievanie. Na zatienenie sa používa sceenová látka, ktorá je určená do exteriéru. Tieto látky sa používajú aj na screenové rolety a tienenie pergol a zimných záhrad. Jednotlivé látky majú rôznu priepustnosť svetla a môžu byť aj úplne zatemňujúce. Odporúčame Vám nečakať na prvé létné dni. Rovnako rozmýšľajú aj iní zákazníci a v letných mesiacoch môže byť dodacia doba aj viac ako mesiac.

Ideálne je spojiť užitočné s efektívnym a to strešné markízy ponúkajú. Zatienia Vám strešné okno a zároveň pomôžu s prehrievaním. Rolety sú pevne spojené s oknom a podľa toho ako ho otvárate, tak sa hýbe aj látka.

poslať žiadosť o cenovú ponuku

Interiérové tienenie

V našej ponuke interiérového tienenie nájdete rôzne typy produktov. Vyberie si naozaj každý.


Vnútorné žalúzie

Vnútorné žalúzie

Rokmi overená klasika a výbava každého okna, ktorú si veľmi netreba predstavovať vnútorné horizontálne žalúzie. Najlacnejší spôsob ako docieliť zatienenie Vášho interiéru. Žalúzie sa skladajú z horného profilu a jednotlivých lamiel, ktoré zabezpečujú reguláciu prenikajúceho svetla. Ak však máte záujem o čo najväčšie zatienenie, odporúčame Vám skôr rolety, ktoré majú väčšie percento tienivosti a teda aj menšiu priepustnosť svetla. V našej ponuke vnútorných žalúzií nájdete širokú paletu farieb lamiel od klasickej bielej, cez momentálne trendovú antracitovú až po designové drevoimitačné farby. Horný nosník je rovnako vo viacerých farbách a tiež môže byť v drevoimitácií. V ponuke sú 2 tvary týchto nosníkov a to plochý a oblý.
Žalúzie sa montujú priamo na okno pomocou skrutiek, ktoré sa vŕtajú do zasklievacích líšt (ak je táto možnosť). Ovládajú sa pomocou retiazky, ktorá slúži ako na preklápanie lamiel, tak aj na ich vyťahovanie - tzv. monokomandické ovládanie. Farebné zladenie plastových komponentov, textbandov a retiazky vieme farebne zladiť ku zvyšku žalúzií podľa želanie z nášho farebného výberu.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Vnútorné rolety

Vnútorné rolety

V súčasnosti najpreferovanejší spôsob interiérovej tieniacej techniky. Je to aj vďaka širokej palete látok, z ktorých si určite dokážete vybrať a prispôsobiť tak celkový vzhľad rolety k interiéru. Neplatí už pravidlo, že roletami nedokážete regulovať priepustnosť svetla. Práve vďaka látkam deň a noc, máte možnosť rozhodnúť o tom, koľko svetla vpustíte cez okno dnu. Táto látka má striedavé pruhy v dvojitom návine písmena U, kedy sa jednotlivé pásy prekrývajú a môžete si tak roletu úplne zatvoriť, alebo pootvoriť.
V našej ponuke nájdete niekoľko rôznych typov vnútorných roliet. Je možné montovať ich na stenu, strop ale aj priamo na okno. Práve rolety v kazete s bočnými vymedzujúcimi lištami, ktoré sa montujú priamo na okno (podobne ako žalúzie), Vám dokážu poskytnúť najlepšie zatienenie. V našom sortimente máme množstvo rôznych odtieňov a dekorov látok. Rovnako máme úplne zatemňujúce látky blackou, alebo aj thermo látky, ktoré sú z vonkajšej strany potiahnuté odrážavou vrstvou, pre lepší termoregulačný efekt. Najväčšej obľube sa však tešia látky deň a noc, ktorých máme niekoľko typov s rôznou priepustnosťou svetla.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Ideálne riešenie zatienenia väčší plôch. Práve vertikálne žalúzie môžete vidieť v rôznych kancelárskych priestoroch, alebo vo veľkých presklenných priesotorch, napr. aj v obývačke. Ich výhodou je, že jednotlivé lamely je možné preklápať podľa potreby. Tiež ich môžete stiahnúť, alebo odtiahnúť ako len chcete. Mechanizmus môže byť z výroby nastavený na sťahovanie vpravo, vľavo, do opony alebo do stredu. Skladajú sa z horného nosníku, v ktorom je celý mechanizmus, látkových pásov (lamiel) a spodného závažia, na ktorom môže byť umiestnená retiazka, ktorá prepája jednotlivé lamely, aby sa tak zamedzil pohyb pri prievane.
V našej ponuke nájdete mnoho typov a odtieňov látok. Pokiaľ chcete Váš interiér oživiť, lamely môžete vyskladať aj viacfarebne. Každá látka má inú tienivosť. Máme aj zatemňujúce látky, tzv. blackout, ktoré neprepúšťajú svetlo vôbec. Vertikálne žalúzie sa práve vďaka pomínaným parametrom stávajú vysoko variabilným výrobkom, ktorý si viete prispôsobiť podľa seba.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Strešné rolety

Strešné rolety

Strešné okná sú častokráť tým najhorším radiátorom v celom dome. V letných mesiacoch cez ne páli slnko v už i tak dosť teplom podkroví. Preto ich neodmysliteľnou súčasťou sú strešné rolety, alebo žalúzie. Naše rolety sú vyrábané na mieru a teda vieme ich prispôsobiť takmer akémukoľvek strešnému oknu. Látka je vedená vo vodiacich lištách, nedochádza tak k žiadnemu výraznému bočnému priesvitu. Pokiaľ sa strešné okno nachádza vo výške, je možné si k rolete objednať aj ovládaciu paličku. Strešné rolety pomáhajú k zatienenie práve toho najnepríjemnejšieho svetla v podkrovných priestoroch, ktoré sú najčastejšie využívané ako spálne.  Pokiaľ Vám ide o prehrievanie, ideálne je zadržať svetlo už z vonkajšej strany. Aj na to máme riešenie. Pozrite si naše strešné markízy.
Strešné rolety pomáhajú aj s prehrievaním, no predovšetkým s reguláciou svetla. V našej ponuke nájdete aj zatemňujúce látky, alebo látky thermo, ktoré sú z vonkajšej strany potiahnuté odrážavou vrstvou, čo napomáha termoregulačnému efektu roliet. Látok je na výber mnoho a teda stačí si vybrať, čo sa Vám najviac hodí do Vášho interiéru.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Drevené žalúzie

Drevené žalúzie

Dizajn a luxus v jednom. To sú drevené žalúzie. Je možné ich montovať na stenu, na strop ale aj na okno. Naklápaním lamiel si viete regulovať koľko svetla vpustíte do interiéru. Lamely môžu byť široké 25mm alebo aj 50mm. Použitý materiál môže byť drevo, alebo bambus s farebnou povrchovou úpravou podľa výberu zo vzorkovníku. Bambusové lamely sú tenšie a teda aj nábal lamiel je pri vytiahnutí o niečo menší ako pri dreve. Žalúzie majú vždy hornú kryciu lištu, ktorá diazjnovo pasuje ku zvyšku žalúzie a zakrýva horný mechanizmus.
Drevené žalúzie krásne vyniknú v moderných priestoroch, ktoré si chcú udržať nadčasovosť aj po niekoľkých rokoch. Ovládanie je jednoduché a to buď šnúrkami, alebo paličkou, ktorá je pripevnená k hornému mechanizmu. Keďže ide o drevo, sú vhodné iba do interiéru, pretože vo vlhkých a vonkajšich podmienkach, si drevo vyžaduje opateru. To by sa pri takto komplikovanom tvare zabezpečovalo len veľmi ťažko.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Plissé rolety

Plissé rolety

Plissé rolety, sú vlastne látkové rolety, ale úplne iného dizajnu a prevedenia, ako si bežné predstavíme pod týmto pojmom. Ide o tuhšiu látku, skladanú do tvaru harmoniky. Látka má svojú pamäťovú stálosť a z tohto celého vznikol názov rolety plissé. Ovládanie je ručné, či už z dola, alebo z hora - oceníte to najmä v kuchyni, kedy Vám roleta zakryje iba spodnú časť okna, aby Vás nebolo vidno a zvyšok voľného, nezakrytého okna slúži ako svetlík. Montujú sa priamo na okno s vŕtaním priamo ku sklu, podobne ako žalúzie, alebo pokiaľ je okno otváravé, môžu sa montovať aj bez vŕtania. Systém je jednoduchý, bez komplikovaných mechanizmov, takže aj po dlhoročnom užívaní, sa nemá veľmi čo pokaziť. Občas iba potrebujete s látkou pohnúť, aby sa vrátila do svojho tvaru a dokázala si tak udržať svoju pamäťovú stálosť.
V ponuke roliet plissé máme 2 typy látok - Pearl a Blackout. Oba typy sú nemeckej výroby a majú niekoľko rôznych farieb - výber podľa vzorkovníku. Látky Pearl sú z vonkajšej strany potiahnuté tenkou odrážavou vrstvou, avšak nie je to thermo, ako pri roletách. Blackout sú zatemňujúce látky, ktoré neprepúšťajú žiadne svetlo.

poslať žiadosť o cenovú ponuku


Strešné markízy

Strešné markízy

Prehrievanie interiéru a predovšetkým spální cez strešné okná vie byť najnepríjemnejšie v horúcich letných dňoch. Síce to nepatrí do interiérové tienenia, keďže strešné markízy sú na okne z vonkajšej strany, avšak ich montáž je možné vykonať aj z interiéru. Práve vďaka tomu, že sú montované na vonkajšej strane okna, tak dokážu zachytiť slnečné lúče ešte pred kontaktom s Vašim oknom a najefektívnejšie eleiminujú jeho prehrievanie. Na zatienenie sa používa sceenová látka, ktorá je určená do exteriéru. Tieto látky sa používajú aj na screenové rolety a tienenie pergol a zimných záhrad. Jednotlivé látky majú rôznu priepustnosť svetla a môžu byť aj úplne zatemňujúce. Odporúčame Vám nečakať na prvé létné dni. Rovnako rozmýšľajú aj iní zákazníci a v letných mesiacoch môže byť dodacia doba aj viac ako mesiac.
Ideálne je spojiť užitočné s efektívnym a to strešné markízy ponúkajú. Zatienia Vám strešné okno a zároveň pomôžu s prehrievaním. Rolety sú pevne spojené s oknom a podľa toho ako ho otvárate, tak sa hýbe aj látka.

poslať žiadosť o cenovú ponuku